Navštivte forum www.worldofhistory.zikforum.com , diskusia o všetkých obdobiach histórie, stači sa len zaregistrovať.

Komentáře

1 tereza kolkariva tereza kolkariva | 14. června 2007 v 19:41 | Reagovat

to je degentniiiiii+

2 jaro jaro | E-mail | 8. března 2008 v 14:17 | Reagovat

Mnichovsky diktat bol zo strany zapadnych velmoci ukazkou sledndrianskeho a povrchneho riesenia nemeckej otazky v byvalej CSR, resp. politickej nepredvidavosti politickych spiciek

vo vtedajsich zapadnych krajinach a to uz aj z toho dovodu, ze mnichovskym diktatom obetovali hitlerovskemu Nemecku v tom case jediny ostrov demokracie - CSR, v Strednej Europe. Na adresu predstavitelov politickych spiciek zapadnej europy, ktori neraz neokrochanym sposobom sa snazia davat vychodoeuropanom lekcie z demokracie, je nutne poznamenat ze vyvoj v Stednej a Vychodnej Europe odstartoval prave bezprecedentny ustupok zapadnych demokracii hitlerovskemu Nemecku prostrednictvom Mnichovskeho diktatu,ktory nasledne povzbudil hitlerovske Nemecko k utoku na Polsko cim zacal v Europe vojnovy konflilkt a nasledne delenie Europy po ukonceni tohoto vojnoveho konfliktu.

Vazeny pani vo Velkej Britanii, Francuzsku a pod. Viac vlastnej sebareflexie a pokory by Vam skutocne neuskodilo, nakolko Vasi politicki predchodcovia velmi vyznamnou mierou a mozno povedat zasadnou mierou prispeli k osudu a vyvoju Europy a sveta po septembri 1938.

Zeleznu oponu deliacu slobodne krajiny od krajin budujucich 'svetle zajtrajsky -socializmus'do roku 1989

ste ste zacali budovat sami uz Mnichovskym diktatom a nakolko pri porazke hitlerovskeho Nemecka vyznamnu ulohu zohral taktiez byvaly ZSSR, boli ste donuteni pri povojnovom usporiadani sveta robit dalsie ustupky (Teheran 1943, Postupim 1945) krajine - ZSSR, ktorej politicke vedenie bolo symbolom bezpravia a zvole, resp. symbolom bezprecedentne potlacajucim zakladne ludske prava a slobody      

Ospravedlnujem sa gramatiku nakolko pisem z anglickej klavesnice.

3 hjbj hjbj | 18. června 2008 v 11:18 | Reagovat

mas to pekne........?????????????

4 Libor Libor | E-mail | 28. července 2008 v 17:42 | Reagovat

Ono je to pravda jen napolovic. Je zapotřebí brát v úvahu všechno, co Mnichovskému diktátu předcházelo, včetně politických problému a jisté xenofobie Československé republiky. Všechno nebylo tak jasné a černobílé a nedá se mluvit o tom, jak "všichni podle opustili jedinou, dokonalou demokracii..." Ta republika své problémy měla a tehdejším spojencům nezbylo nic jiného, než to připustit, aby si zachránili tvář. Bohužel si nikdo nedokázal uvědomit, jaké to bude mít následky pro téměř celý svět.

5 Margita Margita | Web | 30. srpna 2009 v 15:01 | Reagovat

Já jsem někde četla, že to nejdříve navrhl Beneš Francouzům...
První republika nebyla rájem pro všechny. Já dávám přednost Rakousku-Uhersku, ale zastávám názor, že jsme se měli bránit. Hrdě se postavit nepříteli by pro nás bylo důstojnější. Zachovat se dle výzvy českých šlechticů, ktéří se podepsali výzvu prezidentu Benešovi, že jsou odhodláni bránit český stát v jeho nynějších hranicích. Válka je někdy lepší než ústupky za mír...

6 David David | 13. května 2012 v 17:05 | Reagovat

Mnichovský diktát byl porušením všech mezinárodních dohod. Samozřejmě je naší chybou, že jsme neodmítli. Beneš byl pacifista a humanista, příliš se upnul na Francii (kolektivní obrana) a také nechtěl aby bylo ČSR označeno za "viníka války". Také neznali sílu nepřítele přesně, alepson to je poučení pro nás - nidky se nevzdávat! Věřím, že bychom Němce porazili.
K tomu životu v ČSR - život nebyl ideální, ale takový nebyl, není a nebude nikde, protože je to nemožné. Ovšem postavení menšin bylo nejlepší v Evropě (snaha sudetáků o připojení k Německu je protiprávní - pohraničí nikdy nemecké nebylo).
Rakousko-Uhersko rájem nebylo také. Utlačovatel slovanských národů (rakoskou-madarské vyrovnání, ale vyrovnání se Slovany žádné). Také germanizace a maďarizace takřka vymazala Čechy a Slováky z mapy (dnes bychom byli jako Lužičtí Srbové v Německu - počítali bychom se na stovky a pomalu vymírali).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.